<<<<<<< ispanyolca_kursu_eğitim_metodu.asp İspanyolca Kursu Eğitim Metodu

ETKİLİ ÖĞRETME METODUMUZLA İSPANYOLCAYI HIZLI BİR ŞEKİLDE ÖĞRENİspanyolcayı en etkili şekilde öğrenebilmeniz ve bu dili tamamıyla benimseyebilmeniz için Speakeasy 'CASA' adlı eşsiz öğretme programını geliştirdi.

İSPANYOLCANI YAPILANDIR – KATLARI ÇIKARAK SEVİYENİ İLERLET

Biz İspanyolcayı altı katlı bir bina olarak düşünüyoruz. Kendimize özgü progamımız, bir dili oluşturan tüm öğelerin birbirini desteklediği fikrini baz alarak oluşturulmuştur. Bu şekilde, yeni bir dil öğrenmek, bir ev inşa etmek gibi düşünülebilir: bir mimar ev inşa ederken, bir kat bitmeden, diğerini inşa edemez.

'Casa', Türkçe'de 'Ev' anlamına gelmektedir. Bu Programda 6 farklı dil seviyesi, 6 farklı kata ayrılmıştır. Her sınıfta sizinle aynı seviyede olan kişilerle birlikte eğitim görerek İspanyolcanızı geliştireceksiniz.Her seviyenin sonunda bir test yaparak bir sonraki seviyeye geçmeye hazır olup olmadığınızdan emin olacaksınız.

İSPANYOLCAYI ALTI KATA BÖLDÜK

BİRİNCİ KAT – A1 SEVİYESİ (ACCESO): BAŞLANGIÇ / PRINCIPIANTE

Haydi başlayalım! Hava durumunda ne söylüyorlar? Süpermarkette ne söylemeliyim? Bir hotelde oda ayırtırken hangi kelimeleri kullanmalıyım? Öncelikle en basit anlatımlarla başlayacaksınız, ancak en basit gramer kurallarını ve kelimeleri öğrenerek İspanyolcayı hızlıca kullanmaya hazır hale geleceksiniz!

İKİNCİ KAT – A2 SEVİYESİ (PLATAFORMA): TEMEL / PRE-INTERMEDIO

Çok iyi! İkinci seviyeye geçtin! Şu andan itibaren, geçmişin hakkında ve gelecek planların hakkında konuşmayı öğrenmeye başlayacaksın. Bir çok sosyal alanda iletişim kurabiliyor olacaksın, örneğin bir daire kiralamak, otel odası rezerve etmek veya farklı konularda görüşlerini bildirmek gibi.

ÜÇÜNCÜ KAT – B1 SEVİYESİ (UMBRAL): ORTA / INTERMEDIO

Harika! Bu seviyede bir çok farklı konu işliyoruz, eğlenceli hikayeler, oluşturmak istediğin CV, yapmış olduğun seyahatler vs. Ayrıca bu seviyede günlük sosyal ortamlarda nasıl daha geniş çapta iletişim kurabileceğini öğreneceksin, kelime hazneni geliştireceksin ve genel anlama yeteneğini arttıracaksın. Bunlara ek olarak, İspanyol gramerinin en önemli konularından biri olan 'el subjuntivo'yu öğreneceksin. Artık geçmiş zaman ve gelecek zaman, ya da şart/koşul kullanımı içeren zaman kiplerini rahatça kullanabiliyor hale geleceksiniz! Neredeyse kursun yarısını tamamlamış bulunuyorsunuz!

DÖRDÜNCÜ SEVİYE - B2 SEVİYESİ (AVAZADO): ORTA - İLERİ

Haydi yola devam ediyoruz! Yoruldum dememelisin! Dördüncü kat mükemmelliğin katı ve seni daha da iyi bir seviyeye taşıyor. Bütün bilgilerini güçlendireceksin ve kolay anlama & akıcı konuşma kabiliyetini daha da arttıracaksın.

BEŞİNCİ KAT – C1 SEVİYESİ (DOMINIO): İLERİ / SUPERIOR / NATIVO

Mükemmel! Sonuncu seviyeye çok yakınsın! Bu noktada, çok geniş bir İspanyolca bilgisi elde etmiş oluyorsun. Şu andan itibaren herhangi bir konuda rahatça konuşabileceksin, her dinlediğini anlayabilecek ve her konu hakkında yazı yazabiliyor olacaksın.

ALTINCI KAT – C2 SEVİYESİ (MAESTRÍA): UZMANLIK / MAESTRIA

Müthiş! Burada, bütün iletişim ve gramer kabiliyetini çok daha etkili bir şekilde kullanacak ve geliştireceksin. Artık bir yerli seviyesindesin ve bir mimar, avukat ya da doktorla aynı seviyede konuşabiliyor, anlayabiliyor ve yazabiliyor olacaksın!

DERİNLEMESİNE ÖĞRENME FİLOZOFİSİ

Bütün İspanyolca kurslarımız derinlemesine öğrenmeye ve dile tamamen kendimizi odaklamaya yönelik olduğu için başından itibaren bütün kurslar ve ders kitapları İspanyolca olacaktır. Ancak, bu öğretim yaklaşımı- çok başarılı ve ana hedefe odaklı- olmasının yanında zaman zaman öğrenciler için psikolojik olarak stresli olabilmektedir. Buna ''aşırı dil yüklemesi riski'' diyoruz: yani öğrenci birçok yeni gramer konusu ve konsept arasında kendini bunalmış ve fazla yüklenilmiş hissedebilir. Kendi seviyesinin üzerinde bilgiler öğrenmeye çalıştığı hissine kapılabilir. Bunu önlemek için, CASA programında her etapta öğretilen konuları çok sağlıklı bir şekilde uygun seviyelere dağıtıyoruz ve İspanyolcayı doğal bir hızda, yetersizlik ve stres hissetmeden huzurlu bir şekilde öğrenmenize yardımcı oluyoruz.

KURS SONUNDA BİR SERTİFİKA ALACAK MIYIM?

A2 ve B1 Seviyesini tamamladıktan sonra bir sınav yapılmaktadır. Daha sonra, okulumuzdaki eğitiminiz bittiğinde okuldan kurslarımıza geldiğiniz tarihler, toplam ders saatleri katılımınız ve ulaştığınız seviyeyi belirten bir sertifika alacaksınız. DELE isimli 'Yabancılar için İspanyolca Dili Yeterliliği' sertifikasını resmi olarak alabileceğiniz tek kurum Instituto Cervantes'tir. Bu kurumun yılda birkaç kez düzenlediği sınavlara katılarak resmi sertifika almanızda mümkündür. Daha fazla bilgi için lütfen DELE hakkındaki bu linki takip ediniz.


Speakeasy Dil Okulu, bu kurumların resmi olarak tanınmış ve onaylanmış ortağıdır:

EU Business School IED Barcelona Cervantes ESERP Business School INSA